Szybki kontakt:

Szkoła Zarządzania Sp. z o.o.

ul. Sienkiewicza 145
39-400 Tarnobrzeg

tel./fax: 15 823 19 22
biuro@szkola-zarzadzania.eu

Dla urzędów i instytucji
„Kompendium wiedzy. Projekt ustawy o rynku pracy i służbach zatrudnienia. Świadczenie usługi pośrednictwa pracy przez doradcę ds. zatrudnienia.”

Termin szkolenia

Termin zgłoszenia

23 I 2025 r. GWARANTOWANE

22 I 2025 r.

14 II 2025 r.

12 II 2025 r.

12 III 2025 r.

10 III 2025 r.

 

Cel szkolenia:

Nabycie podstawowej wiedzy z zakresu planowanych zmian zawartych w Ustawie o rynku pracy i służbach zatrudnienia. Rozwój niezbędnych kompetencji, umiejętności oraz użytecznej wiedzy przez uczestników szkolenia w zakresie pełnienia swoich obowiązków - podniesienie jakości, efektywności oraz profesjonalizacji świadczonych usług.

Adresaci szkolenia:

Pracownicy Powiatowych Urzędów Pracy.

PROGRAM SZKOLENIA

1 .Potrzeba i cel wydania nowego aktu prawnego:

• Sytuacja na rynku pracy w Polsce;

• Kluczowe wyzwania rynku pracy;

2. Najistotniejsze rozwiązania zawarte w projekcie ustawy:

• Zmiana priorytetów publicznych służb zatrudnienia,

• Bardziej innowacyjne i dopasowane do potrzeb rynku kierunki działania,

• Poprawa efektywności urzędów pracy i trwałości zatrudnienia osób wcześniej bezrobotnych,

• Zwiększenie mobilności osób szukających pracy,

• Skrócenie czasu poszukiwania pracy,

• Lepsza pomoc rodzinom, osobom powracającym na rynek pracy po urodzeniu dziecka, osobom opiekującym się osobami zależnymi

• Wsparcie pracodawców, zmniejszenie biurokracji i obowiązków sprawozdawczych dla przedsiębiorców,

• Unowocześnienie i zautomatyzowanie usług urzędów pracy,

• Zwiększenie dostępu do Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS).

3. Polityka rynku pracy:

• Definicje ustawowe,

• Zadania publicznych służb zatrudnienia,

• Zadania rad rynku pracy,

• Klasyfikacja zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy,

• Rejestracja i status bezrobotnego i poszukującego pracy.

4. Formy pomocy kierowane do bezrobotnych, poszukujących pracy i osób niezarejestrowanych:

• Pierwszeństwo w skierowaniu do udziału w formach pomocy,

• Rozwój umiejętności i podnoszenie kwalifikacji,

• Subsydiowane zatrudnienie.

5. Wspieranie aktywności zawodowej:

• Dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej,

• Refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy

• Pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej, na utworzenie stanowiska pracy i na dostosowanie stanowiska pracy do pracy zdalnej,

• Zlecanie zadań agencjom zatrudnienia,

• Wsparcie dla długotrwale bezrobotnych,

• Pakiet aktywizacyjny,

• Dodatkowe formy wsparcia,

• Wsparcie osób do 30 roku życia.

6. Doradca ds. zatrudnienia:

• Zadania i ich realizacja,

• Krajowa oferta pracy: przyjęcie, upowszechnienie i realizacja,

• Indywidualny plan działania: przygotowanie, monitorowanie, realizacja i modyfikacja,

• Inicjowanie i realizowanie przedsięwzięć mających na celu dotarcie z informacją o możliwościach skorzystania z form aktywizacji, do osób niezarejestrowanych jako bezrobotne lub poszukujące pracy.


HARMONOGRAM SZKOLENIA

08:00 - 9:00 - Logowania uczestników

09:00 - 10:30 - Webinar cz. 1

10:30 - 10:40 - Przerwa

10:40 - 12:00 - Webinar cz. 2

12:00 - 12:20 - Przerwa

12:20 - 13:30 – Webinar cz. 3

13:30 - Zakończenie szkolenia


Wykładowca: Pracownik PSZ, Kierownik Działu Pośrednictwa Pracy PUP, długoletni trener i wykładowca w zakresie prowadzenia szkoleń w zakresie  pośrednictwa pracy i doradztwa zawodowego dla pracowników PUP.


Liczba godzin szkolenia – 6 godz. lekc.

Cena szkolenia: 580zł/os.

Szkolenie jest zwolnione z VAT zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a Ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz.U.2017.1221. t.j. z późn. zm .)

Szkoła Zarządzania Sp. z o. o prowadzi działalność tylko i wyłącznie jako placówka systemu oświaty –  niepubliczna placówka kształcenia ustawicznego w rozumieniu Ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (t.j. Dz. U. z 2004r. Nr 256, poz. 2572 z póź. zm.); wpisana do Ewidencji szkół i placówek niepublicznych Miasta Tarnobrzega pod numerem ewidencyjnym 101.

W cenę wliczono: dostęp do platformy e-lerningowej w czasie realizacji szkolenia, autorskie materiały szkoleniowe w formie elektronicznej, Zaświadczenia ukończenia szkolenia (wydane na podstawie § 23 ust. 4 Rozporządzenia MEN z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych  (Dz.U. 2023 poz. 2175) w wersji elektronicznej, koszty obsługi szkolenia.

Istnieje możliwość realizacji szkolenia w formie zamkniętej.

Szkoła Zarządzania Sp. z o. o. nie wyraża zgody na jakąkolwiek formę utrwalania, powielania, udostępniania lub nagrywania przebiegu szkolenia. Treść szkolenia i materiały szkoleniowe  objęte są prawami autorskimi.

W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu, lub nieobecności na szkoleniu osoby uprzednio zgłoszonej z przyczyn niezależnych od organizatora opłata za szkolenie nie podlega zwrotowi.


Warunki uczestnictwa w szkoleniu:

1. Przesłanie karty zgłoszeniowej na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub numer fax.  15 823 19 22 w terminach upływu zgłoszeń.

2. W terminie upływu zgłoszeń na szkolenie uczestnicy otrzymują informacje dot. realizacji szkolenia wraz z materiałami szkoleniowymi i filmem instruktażowym.

3. W dniu szkolenia uczestnicy otrzymują jednorazowy link na wcześniej podany e-mail (w zgłoszeniu na szkolenie). Następnie na jego podstawie logują się na szkolenie w godz. między 8:00-9:00.

4. Po zakończenia szkolenia przesłana zostaje do PUP faktura z 14-dniowym terminem płatności i Zaświadczenie ukończenia szkolenia w formie elektronicznej.

Kontakt: tel. (0-15) 823 19 22 lub 606 459 589

 
„Krajowy Fundusz Szkoleniowy 2025 - priorytety przyznawania środków zmiany w kierunkowych wytycznych dla PUP. Praktyczne kompendium wiedzy dla pracowników PSZ”

Termin szkolenia

Termin zgłoszenia

24 I 2025 r. GWARANTOWANE 23 I 2025 r.
12 II 2025 r. 10 II 2025 r.

 

Adresaci szkolenia:

Szkolenie dedykowane jest doradcom klienta instytucjonalnego, specjalistom ds. rozwoju zawodowego oraz kadrze kierowniczej PUP.

Cele szkolenia:

Szkolenie ma na celu zapoznanie uczestników z aktualnymi przepisami dotyczących sposobu i trybu przyznawania środków na kształcenie ustawiczne pracowników

i pracodawców.

Uczestnicy zapoznają się z priorytetami przyznawania środków KFS na 2025 rok oraz otrzymają praktyczne wskazówki na temat ich stosowania. Szkolenie ma również na celu zapoznania uczestników z procedurą przyznawania środków KFS począwszy od ogłoszenia naboru, przez przyjęcie wniosku, ocenę formalną i merytoryczną po zasady zawierania umów o finansowanie kształcenia ustawicznego ich prawidłowe rozliczenie, monitoring realizacji umowy i kontrolę.


PROGRAM SZKOLENIA

1. Krajowy Fundusz Szkoleniowy - charakterystyka usługi, ewolucja zmian, efektywność realizowanych dotychczas działań.

2. Omówienie regulacji prawnych dotyczących funkcjonowania Krajowego Funduszu Szkoleniowego:

- Ustawa z dnia 14 marca 2014 r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach i rynku pracy oraz niektórych innych ustaw,

- Rozporządzenia MPiPS z dnia 14 maja 2014 r. w sprawie przyznawania środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego ( Dz. U. 2014, poz. 639 z późn. zm.),

3. Działania możliwe do sfinansowania w ramach KFS, zadania MRPiPS, samorządu wojewódzkiego i powiatowego w zarządzaniu i wydatkowaniu środków.

4. Priorytety przyznawania środków KFS w 2025 – praktyczne wskazówki do ich zastosowania w świetle kierunkowych wytycznych dla urzędów pracy oraz wyjaśnień i interpretacji MRPiPS.

5. Zasady formalnej i merytorycznej oceny wniosków, obligatoryjne i fakultatywne zapisy umowy o przyznania środków na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawców.

6. Prawidłowa realizacja umowy – obowiązki stron umowy, obowiązki pracodawcy i pracowników, sposób i termin rozliczenia otrzymanych środków, monitoring realizacji oraz warunki wypowiedzenia umowy.

7. Zasady zwrotu pomocy, w przypadku nieukończenia kształcenia ustawicznego przez pracownika, niewykorzystania środków przez pracodawcę lub wykorzystania środków niezgodnie z przeznaczeniem.

8. Kontrola realizacji umowy i wykorzystania środków KFS - uprawnienia do kontroli, zasady prowadzenia kontroli przez starostę, zakres i ustalenia kontroli, stosowana dokumentacja.

9. Analiza dotychczasowych doświadczeń oraz pojawiających się problemów
w przyznawaniu, wydatkowaniu i rozliczaniu środków KFS. Postulowane zmiany w zakresie KFS.

10. Regulacje w zakresie pomocy de minimis udzielanej w przypadku KFS.


HARMONOGRAM SZKOLENIA

08:00 - 9:00 - Logowania uczestników

09:00 - 10:30 - Webinar cz. 1

10:30 - 10:40 - Przerwa

10:40 - 12:00 - Webinar cz. 2

12:00 - 12:20 - Przerwa

12:20 - 13:30 – Webinar cz. 3

13:30 - Zakończenie szkolenia


Wykładowca: Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy - certyfikowany trener, pracownik PSZ z 30-letnią praktyką, od 2008 roku prowadzi szkolenia obszarze Krajowego Funduszu Szkoleniowego,
usług i instrumentów rynku pracy, pomocy de minimis.


Liczba godzin szkolenia – 6 godz. lekc.

Cena szkolenia: 530zł/os.


Szkolenie jest zwolnione z VAT zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a Ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz.U.2017.1221. t.j. z późn. zm .)

Szkoła Zarządzania Sp. z o. o prowadzi działalność tylko i wyłącznie jako placówka systemu oświaty –  niepubliczna placówka kształcenia ustawicznego w rozumieniu Ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (t.j. Dz. U. z 2004r. Nr 256, poz. 2572 z póź. zm.); wpisana do Ewidencji szkół i placówek niepublicznych Miasta Tarnobrzega pod numerem ewidencyjnym 101.

W cenę wliczono: dostęp do platformy e-lerningowej w czasie realizacji szkolenia, autorskie materiały szkoleniowe w formie elektronicznej, Zaświadczenia ukończenia szkolenia (wydane na podstawie § 23 ust. 4 Rozporządzenia MEN z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych  (Dz.U. 2023 poz. 2175) w wersji elektronicznej, koszty obsługi szkolenia.

Istnieje możliwość realizacji szkolenia w formie zamkniętej.

Szkoła Zarządzania Sp. z o. o. nie wyraża zgody na jakąkolwiek formę utrwalania, powielania, udostępniania lub nagrywania przebiegu szkolenia. Treść szkolenia i materiały szkoleniowe  objęte są prawami autorskimi.

W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu, lub nieobecności na szkoleniu osoby uprzednio zgłoszonej z przyczyn niezależnych od organizatora opłata za szkolenie nie podlega zwrotowi.


Warunki uczestnictwa w szkoleniu:

1. Przesłanie karty zgłoszeniowej na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub numer fax.  15 823 19 22 w terminach upływu zgłoszeń.

2. W terminie upływu zgłoszeń na szkolenie uczestnicy otrzymują informacje dot. realizacji szkolenia wraz z materiałami szkoleniowymi i filmem instruktażowym.

3. W dniu szkolenia uczestnicy otrzymują jednorazowy link na wcześniej podany e-mail (w zgłoszeniu na szkolenie). Następnie na jego podstawie logują się na szkolenie w godz. między 8:00-9:00.

4. Po zakończenia szkolenia przesłana zostaje do PUP faktura z 14-dniowym terminem płatności i Zaświadczenie ukończenia szkolenia w formie elektronicznej.

Kontakt: tel. (0-15) 823 19 22 lub 606 459 589

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

PROGRAM SZKOLENIA

1. Krajowy Fundusz Szkoleniowy - charakterystyka usługi, ewolucja zmian, efektywność realizowanych dotychczas działań.

2. Omówienie regulacji prawnych dotyczących funkcjonowania Krajowego Funduszu Szkoleniowego:

Ø Ustawa z dnia 14 marca 2014 r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia
i instytucjach i rynku pracy oraz niektórych innych ustaw,

Ø Rozporządzenia MPiPS z dnia 14 maja 2014 r. w sprawie przyznawania środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego ( Dz. U. 2014, poz. 639 z późn. zm.),

3. Działania możliwe do sfinansowania w ramach KFS, zadania MRPiPS, samorządu wojewódzkiego i powiatowego w zarządzaniu i wydatkowaniu środków.

4. Priorytety przyznawania środków KFS w 2022 – praktyczne wskazówki do ich zastosowania w świetle kierunkowych wytycznych dla urzędów pracy oraz wyjaśnień i interpretacji MRPiPS.

5. Zasady formalnej i merytorycznej oceny wniosków, obligatoryjne i fakultatywne zapisy umowy o przyznania środków na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawców.

6. Prawidłowa realizacja umowy – obowiązki stron umowy, obowiązki pracodawcy i pracowników, sposób i termin rozliczenia otrzymanych środków, monitoring realizacji oraz warunki wypowiedzenia umowy.

7. Zasady zwrotu pomocy, w przypadku nieukończenia kształcenia ustawicznego przez pracownika, niewykorzystania środków przez pracodawcę lub wykorzystania środków niezgodnie z przeznaczeniem.

8. Kontrola realizacji umowy i wykorzystania środków KFS - uprawnienia do kontroli, zasady prowadzenia kontroli przez starostę, zakres i ustalenia kontroli, stosowana dokumentacja.

9. Analiza dotychczasowych doświadczeń oraz pojawiających się problemów
w przyznawaniu, wydatkowaniu i rozliczaniu środków KFS. Postulowane zmiany w zakresie KFS.

10. Regulacje w zakresie pomocy de minimis udzielanej w przypadku KFS.

 
„Doręczenie elektroniczne ze szczególnym uwzględnieniem doręczeń w postępowaniu administracyjnym w działalności PUP.”

Terminy szkolenia

Terminy zgłoszenia

28 I 2025 r. GWARANTOWANE

24 I 2025 r.

26 II 2025 r.

24 II 2025 r.

26 III 2025 r.

24 III 2025 r.

Adresaci szkolenia:

Pracownicy PUP.


Opis szkolenia:

Zgodnie z Komunikatem Ministra Cyfryzacji z dnia 29 maja 2023 r. podmioty objęte ustawą (w tym powiatowe urzędy pracy) zobowiązane są do wdrożenia rozwiązań technicznych niezbędnych do doręczania korespondencji z wykorzystaniem publicznej usługi rejestrowanego doręczenia elektronicznego do 1 stycznia 2025 r. Oznacza to, że od tej daty zmieni się sposób doręczania pism w postępowaniu administracyjnym.

Ustawa z dnia 18 listopada 2020 r. o doręczeniach elektronicznych określa między innymi zasady doręczania korespondencji z wykorzystaniem publicznej usługi rejestrowanego doręczenia elektronicznego i publicznej usługi hybrydowej. Regulacja prawna wprowadza nowe zasady doręczeń elektronicznych, formułując między innymi zasadę pierwszeństwa korespondencji elektronicznej przed tradycyjną papierową.

Odpowiednio zasady te przejmuje ustawa - Kodeks postępowania administracyjnego.

Szkolenie przedstawia problematykę doręczeń elektronicznych ze szczególnym uwzględnieniem doręczeń w ustawie - Kodeks postępowania administracyjnego w zakresie dokumentów elektronicznych i doręczeń elektronicznych.

Uczestnicy szkolenia nabędą wiedzę w powyższym zakresie oraz poznają przepisy prawne regulujące tematykę doręczeń elektronicznych.

Cele szkolenia:

1) przekazanie wiedzy z zakresu regulacji prawnej dotyczącej doręczeń elektronicznych;

2) wprowadzenie do tematyki doręczeń elektronicznych poprzez przedstawienie podstawowych pojęć w tym zakresie;

3) szczegółowe omówienie zasad doręczeń elektronicznych;

4)przedstawienie doręczeń w ustawie - Kodeks postępowania administracyjnego.

 

PROGRAM SZKOLENIA

1. Wstęp do tematu

· Doręczenia elektroniczne, a doręczenia w formie tradycyjnej.

· Podstawowe akty prawne.

· Prowadzenie i załatwianie spraw na piśmie utrwalonym w postaci papierowej lub elektronicznej.

· Pisma utrwalone w postaci papierowej.

· Pisma utrwalone w postaci elektronicznej.

· Opatrywanie pism podpisami.

· Podpis własnoręczny.

· Kwalifikowany podpis elektroniczny.

· Podpis zaufany.

· Podpis osobisty.

· Kwalifikowana pieczęć elektroniczna organu administracji publicznej.

· Definicja dokumentu elektronicznego.

2. Podstawowe uregulowania prawne w zakresie doręczeń elektronicznych

· Zakres przedmiotowy i podmiotowy ustawy o doręczeniach elektronicznych.

· Wyłączenie stosowania ustawy.

· Publiczna usługa rejestrowanego doręczenia elektronicznego.

· Publiczna usługa hybrydowa.

3. Zasady doręczeń elektronicznych

· Zasada pierwszeństwa korespondencji elektronicznej przed tradycyjną papierową.

· Wyłączenia publicznej usługi rejestrowanego doręczenia elektronicznego
i publicznej usługi hybrydowej.

· Domniemanie doręczenia na adres elektroniczny.

4. Doręczenie w ustawie - Kodeks postępowania administracyjnego

· Sposoby doręczania.

· Doręczenie drogą elektroniczną.

· Doręczenie wydruku pisma.

· Ustalenie dnia doręczenia korespondencji.

· Pozycja przedstawiciela.

· Miejsce doręczenia.

· Nieobecność adresata.

· Doręczenie zastępcze.

· Potwierdzenie odbioru pisma.

Akty prawne wykorzystane w szkoleniu:

1. Ustawa o doręczeniach elektronicznych z dnia 18 listopada 2020 r.

2. Ustawa - Kodeks postępowania administracyjnego.


HARMONOGRAM SZKOLENIA

08:00 - 9:00 - Logowania uczestników

09:00 - 10:30 - Webinar cz. 1

10:30 - 10:40 - Przerwa

10:40 - 12:00 - Webinar cz. 2

12:00 - 12:20 - Przerwa

12:20 - 13:30 – Webinar cz. 3

13:30 - Zakończenie szkolenia


Wykładowca: Doktor  nauk  prawnych.  Radca  prawny.  Specjalista  z  zakresu prawa pracy,  postępowania administracyjnego  i  egzekucyjnego  w  administracji.  Doskonale  zorientowany  w  tematyce zarówno  pod  względem  teoretycznym  jak  i  praktycznym.  Przeprowadził  ponad  3500  godzin dydaktycznych szkoleń dla pracowników publicznych służb zatrudnienia, pracowników pomocy społecznej  oraz  pozostałych  pracowników  administracji  rządowej  i  samorządowej.  Liczba uczestników  szkoleń  przekroczyła  4500  osób.  Zrealizował  szkolenia  zamknięte  dla  50 powiatowych  urzędów  pracy.  Jest  autorem  ponad  250  szkoleń  z  zakresu  między  innymi postępowania  administracyjnego  oraz  ustawy  o  promocji  zatrudnienia  i  instytucjach  rynku pracy.


Liczba godzin szkolenia – 6 godz. lekc.

Cena szkolenia: 580zł/os.

Szkolenie jest zwolnione z VAT zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a Ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz.U.2017.1221. t.j. z późn. zm .)

Szkoła Zarządzania Sp. z o. o prowadzi działalność tylko i wyłącznie jako placówka systemu oświaty –  niepubliczna placówka kształcenia ustawicznego w rozumieniu Ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (t.j. Dz. U. z 2004r. Nr 256, poz. 2572 z póź. zm.); wpisana do Ewidencji szkół i placówek niepublicznych Miasta Tarnobrzega pod numerem ewidencyjnym 101.

W cenę wliczono: dostęp do platformy e-lerningowej w czasie realizacji szkolenia, autorskie materiały szkoleniowe w formie elektronicznej, Zaświadczenia ukończenia szkolenia (wydane na podstawie § 23 ust. 4 Rozporządzenia MEN z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych  (Dz.U. 2023 poz. 2175) w wersji elektronicznej, koszty obsługi szkolenia.

Istnieje możliwość realizacji szkolenia w formie zamkniętej.

Szkoła Zarządzania Sp. z o. o. nie wyraża zgodny na jakąkolwiek formę utrwalania, powielania, udostępniania lub nagrywania przebiegu szkolenia. Treść szkolenia i materiały szkoleniowe  objęte są prawami autorskimi.

W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu, lub nieobecności na szkoleniu osoby uprzednio zgłoszonej z przyczyn niezależnych od organizatora opłata za szkolenie nie podlega zwrotowi.


Warunki uczestnictwa w szkoleniu:

1. Przesłanie karty zgłoszeniowej na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub numer fax.  15 823 19 22 w terminach upływu zgłoszeń.

2. W terminie upływu zgłoszeń na szkolenie uczestnicy otrzymują informacje dot. realizacji szkolenia wraz z materiałami szkoleniowymi i filmem instruktażowym.

3. W dniu szkolenia uczestnicy otrzymują jednorazowy link na wcześniej podany e-mail (w zgłoszeniu na szkolenie). Następnie na jego podstawie logują się na szkolenie w godz. między 8:00-9:00.

4. Po zakończenia szkolenia przesłana zostaje do PUP faktura z 14-dniowym terminem płatności i Zaświadczenie ukończenia szkolenia w formie elektronicznej.

Kontakt: tel. (0-15) 823 19 22 lub 606 459 589

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

„Wzory pism w postępowaniu administracyjnym na tle ustawy o promocji zatrudnienia i

instytucjach rynku pracy - szkolenie dla pracowników powiatowych urzędów pracy”

 
„Procedura rejestracji bezrobotnych i poszukujących pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w świetle obowiązujących przepisów prawnych”

Termin szkolenia

Termin zgłoszenia

20 I 2025 r.

16 I 2025 r.

19 II 2025 r.

17 II 2025 r.

19 III 2025 r.

17 III 2025 r.

 

PROGRAM SZKOLENIA

1. Rejestracja bezrobotnych i poszukujących pracy jako czynność materialno-techniczna:

  • Czynność materialno-techniczna i jej znaczenie w prawie administracyjnym
  • Czynność materialno-techniczna a decyzja administracyjna
  • Odmowa dokonania czynności materialno-technicznej

2. Rejestracja bezrobotnych i poszukujących pracy - analiza przepisów bezpośrednich:

  • Przegląd podstawowych aktów prawnych
  • Definicja legalna bezrobotnego
  • Poszukującego pracy
  • Rejestracja bezrobotnych i poszukujących pracy - tryb postępowania
  • Odmowa dokonania rejestracji
  • Właściwość powiatowych urzędów pracy
  • Zakresy informacji niezbędnych do rejestracji
  • Dokumenty niezbędne do ustalenia statusu i uprawnień rejestrowanych osób
  • Oświadczenia o prawdziwości danych składanego przez bezrobotnego lub poszukującego pracy - kwestia odpowiedzialności za składanie fałszywych oświadczeń
  • Przegląd wybranych orzeczeń sądowych

3. Świadectwo pracy jako podstawowy dokument w sprawie przyznania prawa do zasiłku - znaczenie i wymogi prawne.

  • Ustawa - Kodeks pracy jako podstawowy akt prawny regulujący kwestie wydawania świadectwa pracy
  • Treść świadectwa pracy - analiza rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie świadectwa pracy
  • Świadectwo pracy a inne dowody dotyczące zatrudnienia
  • Zatrudnienie jako okres uprawniający do zasiłku

Akty prawne wykorzystane w szkoleniu (wybrane):

  1. Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy
  2. Ustawa - Kodeks postępowania administracyjnego
  3. Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie rejestracji bezrobotnych i poszukujących pracy
  4. Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie świadectwa pracy

HARMONOGRAM SZKOLENIA

08:00 - 9:00 - Logowania uczestników

09:00 - 10:30 - Webinar cz. 1

10:30 - 10:40 - Przerwa

10:40 - 12:00 - Webinar cz. 2

12:00 - 12:20 - Przerwa

12:20 - 13:30 – Webinar cz. 3

13:30 - Zakończenie szkolenia


Wykładowca: Doktor  nauk  prawnych.  Radca  prawny.  Specjalista  z  zakresu  postępowania administracyjnego  i  egzekucyjnego  w  administracji.  Doskonale  zorientowany  w  tematyce zarówno  pod  względem  teoretycznym  jak  i  praktycznym.  Przeprowadził  ponad  3000  godzin dydaktycznych szkoleń dla pracowników publicznych służb zatrudnienia, pracowników pomocy społecznej  oraz  pozostałych  pracowników  administracji  rządowej  i  samorządowej.  Liczba uczestników  szkoleń  przekroczyła  3500  osób.  Zrealizował  szkolenia  zamknięte  dla  50 powiatowych  urzędów  pracy.  Jest  autorem  ponad  200  szkoleń  z  zakresu  między  innymi postępowania  administracyjnego  oraz  ustawy  o  promocji  zatrudnienia  i  instytucjach  rynku pracy.


Liczba godzin szkolenia – 6 godz. lekc.

Cena szkolenia: 580zł/os.

Szkolenie jest zwolnione z VAT zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a Ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz.U.2017.1221. t.j. z późn. zm .)

Szkoła Zarządzania Sp. z o. o prowadzi działalność tylko i wyłącznie jako placówka systemu oświaty –  niepubliczna placówka kształcenia ustawicznego w rozumieniu Ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (t.j. Dz. U. z 2004r. Nr 256, poz. 2572 z póź. zm.); wpisana do Ewidencji szkół i placówek niepublicznych Miasta Tarnobrzega pod numerem ewidencyjnym 101.

W cenę wliczono: dostęp do platformy e-lerningowej w czasie realizacji szkolenia, autorskie materiały szkoleniowe w formie elektronicznej, Zaświadczenia ukończenia szkolenia (wydane na podstawie § 23 ust. 4 Rozporządzenia MEN z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych  (Dz.U. 2023 poz. 2175) w wersji elektronicznej, koszty obsługi szkolenia.

Istnieje możliwość realizacji szkolenia w formie zamkniętej.

Szkoła Zarządzania Sp. z o. o. nie wyraża zgodny na jakąkolwiek formę utrwalania, powielania, udostępniania lub nagrywania przebiegu szkolenia. Treść szkolenia i materiały szkoleniowe  objęte są prawami autorskimi.

W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu, lub nieobecności na szkoleniu osoby uprzednio zgłoszonej z przyczyn niezależnych od organizatora opłata za szkolenie nie podlega zwrotowi.


Warunki uczestnictwa w szkoleniu:

1. Przesłanie karty zgłoszeniowej na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub numer fax.  15 823 19 22 w terminach upływu zgłoszeń.

2. W terminie upływu zgłoszeń na szkolenie uczestnicy otrzymują informacje dot. realizacji szkolenia wraz z materiałami szkoleniowymi i filmem instruktażowym.

3. W dniu szkolenia uczestnicy otrzymują jednorazowy link na wcześniej podany e-mail (w zgłoszeniu na szkolenie). Następnie na jego podstawie logują się na szkolenie w godz. między 8:00-9:00.

4. Po zakończenia szkolenia przesłana zostaje do PUP faktura z 14-dniowym terminem płatności i Zaświadczenie ukończenia szkolenia w formie elektronicznej.

Kontakt: tel. (0-15) 823 19 22 lub 606 459 589

 
« poprzednia 1 2 3 4 następna »

(C) 1993 - 2025 Szkoła Zarządzania Sp. z o.o. | realizacje medox.pl | projekt graficzny grafium.com.pl | Polityka Prywatności | Polityka Cookies