Szybki kontakt:

Szkoła Zarządzania Sp. z o.o.

ul. Sienkiewicza 145
39-400 Tarnobrzeg

tel./fax: 15 823 19 22
biuro@szkola-zarzadzania.eu

Papieskim szlakiem

Rok 1953. To wtedy po raz pierwszy Karol Wojtyła wyruszył na pieszą wędrówką wśród szumiących potoków i strzelistych buków Bieszczad... Ich piękno sprawiło, że przyszły papież jeszcze wielokrotnie wracał tu, gdzie wiara i religia chrześcijańska zapisywała się w murach licznych Sanktuariów. W jednym z nich w Sanktuarium Jasieńskim Kardynał Karol Wojtyła w 1968r. wniósł na ołtarze Cudowny obraz Matki Boskiej Bieszczadzkiej,
skradziony i po dziś dzień nie odnaleziony. W dukielskim kanonizował św. Jana z Dukli błogosławionego bernardyna, pustelnika.

Czas trwania ok. 8 h

Polańczyk - Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości wzniesione na początku XX święta Ikona Matki Boskiej Łopieńskiej
Komańcza
- Klasztor Sióstr Nazaretanek - przepiękny, drewniany budynek na murowanej opoce co dzień wita krążącego nad wierzchołkami drzew orła, niedostępnego króla ptaków i ptaka królów, którego cień okrywa atmosferę tego miejsca. To tutaj niesiono pomoc ubogim i chorym. To tutaj internowany był prymas Stefan Wyszyński. To tutaj powstały śluby Jasnogórskie. Miejsce cudownie ocalone przed pożogą II Wojny światowej, spustoszeniem sianym przez bandy UPA, reżimem komunistycznym- po dziś dzień budzi zachwyt pomieszany z melancholią wspomnień minionego czasu...
Jaśliska
- Jaśliskie Maryjne sanktuarium poświęcone Matce Bożej Królowej Nieba i Ziemi. Czternastowieczna parafia w pięknej górskiej osadzie w Beskidzie Niskim, otulonej szumem potoków, Źródeł, drzew. To tutaj w 1997 roku Jan Paweł II ukoronował Cudowny Obraz Matki Bożej nazywając Ją "Gaździną Gór i Pogórza"
Dukla
- Sanktuarium Dukielskie. Jan Paweł II, modląc się w Dukli powiedział: "Jakże bliski wydaje się nam błogosławiony Jan w tej świątyni, w której przechowuje się jego relikwie! Bardzo chciałem tu przybyć, aby w ciszy klasztoru wsłuchać się w głos jego serca i wspólnie z wami wgłębić się w tajemnicę jego życia i świętości"
Pustelnia Jana z Dukli - z neogotycką kaplicą wybudowaną na początku XX wieku. Poniżej kaplicy cudowne Źródełko a w lesie stacje drogi krzyżowej oraz chata pustelnika.

Ponadto Oferujemy:
- Obiad na trasie wycieczki

Zapewniamy profesjonalną obsługę przewodnika na całej trasie.

 
(C) 1993 - 2022 Szkoła Zarządzania Sp. z o.o. | realizacje medox.pl | projekt graficzny grafium.com.pl | Polityka Prywatności | Polityka Cookies